search
top

Jak wybrać odpowiedniego adwokata

Bogaty rynek usług prawniczych, nasycony młodymi, pewnymi siebie i pełnymi pasji adwokatami i radcami prawnymi to teoretycznie błogosławieństwo dla klientów, którzy mogą liczyć na większą konkurencję, większy wybór i atrakcyjne ceny. Jeśli jednak weźmiemy pod uwagę ryzyko powierzenia swojej sprawy adwokatowi, który nie będzie chciał zaangażować się odpowiednio w naszą sprawę, szybko zrezygnujemy nie tylko z jego usług, ale nawet z rozstrzygania danej sprawy na drodze sądowej. Co zrobić, aby nie wpaść w pułapkę niekompetentnego prawnika?

Doświadczenie adwokata w dwóch wymiarach

Doświadczenie to najczęściej wymieniane słowo w kontekście adwokatów. Błędnie rozumiane przez klientów jest stosowane zamiennie z wiekiem. Nie jest jednak tak, że im prawnik starszy, tym większą wiedzą i doświadczeniem dysponuje. Często jest wręcz odwrotnie, a niechęć do zgłębiania się w nowe zapisy i zaangażowania w różnego rodzaju sprawy uniemożliwia satysfakcjonującą współpracę z taką osobą.

Warto poszukiwać prawników i radców prawnych, którzy doskonale poruszają się w obrębie danej dziedziny prawa i jednocześnie mogą pochwalić się uczestnictwem w sprawach, które są zbliżone do naszej. Tylko takie doświadczenie będzie miarodajne.

W większości przypadków mogą się nim pochwalić ludzie młodzi, co jest dla klientów dość dużym problemem, gdyż w naszym społeczeństwie ciągle dość niechętnie podchodzi do takich ludzi, szczególnie wtedy, gdy musimy powierzyć im nasze bezpieczeństwo i być może całe życie.

Opinie innych klientów kancelarii adwokacka

Możemy być też pewni, że każdy dobry prawnik szybko zyska zaufane grono klientów, które będzie stale się rozszerzało. Najlepszą reklamą będą w tym przypadku rekomendacje, przychylne opinie i komentarze w Internecie, a także referencje innych klientów. Dobra kancelaria adwokacka Łódź ( http://www.adwokatniedzialek.pl) na pewno takie posiada. Jeśli jednak o danym adwokacie nikt nigdy nie słyszał, warto zastanowić się, jaki jest tego powód i czy aby na pewny chcemy ryzykować. Konsekwencje mogą być bardzo poważne.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Napisz odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

top