search
top

Działania dla poprawy rentowności

Przedsiębiorcy zastanawiają się w jaki sposób poprawić wynik rentowności, która już na pierwszy rzut oka wydaje się zbyt słaba. Orientują się jednak, że nie będzie to takie proste. I w tym miejscu mają stuprocentową rację. Wynik rentowności uzależniony jest przede wszystkim od działalności firmy. Są więc dwa rozwiązania.

Pierwsze rozwiązanie

Przedsiębiorstwo może odnosić same sukcesy. To znaczy zainwestowane pieniądze powracają do firmy z dużą nadwyżką. W tym przypadku również firma cieszy się dużymi sukcesami pod kątem klientów, którzy nieustannie przybywają i już w tym momencie stają się stałymi klientami. W ich oczach przedsiębiorstwo to staje się profesjonalne, godne polecenia. Warto także zaznaczyć, że wyróżnia się płynnością finansową, to znaczy może sobie pozwolić również na nieprzewidziane wydatki, a także nawet zaciągając kredyty, doskonale radzi sobie z ich oddawaniem.

Drugie rozwiązanie

Przedsiębiorstwo nie radzi sobie w kontekście inwestycji. Przeprowadza nieprzemyślane inwestycje i na tym jedynie dużo traci, zamiast odnosić zyski i korzyści finansowe. Brakuje pieniędzy na regulację jakichkolwiek zobowiązań chociażby wobec dostawców czy zobowiązań finansowych jakimi są kredyty. Przedsiębiorstwo raz cieszy się dużymi zyskami, raz narzeka na brak gotówki, czyli nie ma płynności finansowej. W takim przedsiębiorstwie może również nie być odpowiednich rąk do pracy, a więc pracują ludzie z niewłaściwymi kalifikacjami. Może też nie ma komu rządzić i wszystkiego kontrolować.

Pierwszy przypadek jak nie trudno się domyślić, obrazuje wręcz idealne przedsiębiorstwo, w którym z pewnością rentowność okazuje się bardzo wysoka. Drugi przypadek to przedsiębiorstwo bliskie upadku. Bez wątpienia charakteryzuje się bardzo niską rentownością.

Aby jednak mieć pewność, trzeba po prostu zdecydować się na obliczanie rentowności, które wykonuje się przy wykorzystaniu stosownych danych. Jest to dość prosta kalkulacja i w miarę obrazująca działalność przedsiębiorstwa. Nie dość że wskazuje jaka jest rentowność, to dodatkowo informuje co wpłynęło na jej wynik. Dlatego obliczanie jej przynosi dla firmy ogromne zyski, szczególnie gdy przedsiębiorcy naprawdę zależy na prowadzeniu działalności wprost do sukcesu.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Napisz odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

top