search
top

Leasing czy może kredyt na samochód?

Przedsiębiorcy którzy pragną nabyć samochód dla swojej firmy stają w pewnym momencie przed pytaniem – jak za ten pojazd zapłacić? Czy posłużyć się gotówką, jeśli tak, to skąd ją brać, czy wziąć auto w leasing, czy może jednak lepszym rozwiązaniem będzie dobrze znany kredyt na samochód? Każde z rozwiązań ma swoje plusy i minusy, których przybywa, im bardziej się nad tym zastanowić.

Bezpośredni zakup

Pierwszym i oczywistym rozwiązaniem jest zakup samochodu za gotówkę, tak jak finansuje się wiele innych zakupów. Jest to rozwiązanie najprostsze i najmniej skomplikowane, a cena samochodu to całość kosztów jakie są poniesione w tym wypadku. Nawet w przypadkach kiedy na jakiś samochód producent lub diler oferuje promocję kredytu, to czasem w przypadku zakupu za gotówkę można liczyć na obniżenie ceny o kilka procent. Tak jest z resztą nie tylko w przypadku samochodów i warto o tym pamiętać. Jednak jak wiadomo, nie każdy posiada takie dochody, by móc swobodnie kupować samochody za gotówkę, nawet posiłkując się oszczędnościami.

Leasing kontra kredyt

Pozostają jeszcze dwie opcje – leasing albo kredyt. Przyjęło się przekonanie, że leasing jest nominalnie droższy od kredytu, ale tak naprawdę nie należy się tym kierować, ponieważ zależy to od wielu różnych czynników. Czasem bank oferujący kredyt przedsiębiorcy, który ma słabą historię kredytową może żądać dodatkowych sposobów zabezpieczenia kredytu, które na tyle zwiększą koszt kredytu, że stanie się on droższy on leasingu.

Kiedy indziej można będzie liczyć na specjalne upusty od firm leasingowych, wynegocjowane dzięki współpracy tych firm z dostawcami, co dla klienta da zniżkę wartą wszystkich kosztów finansowania. Nie należy więc utrzymywać przekonania, że jedno czy drugie rozwiązanie jest na pewno droższe, zawsze warto najpierw dokładnie przeanalizować i podliczyć oferty.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Napisz odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

top